Tema Parklar Serisi

Europa Park


İçindeki çocuğu tam anlamıyla ne zaman ortaya çıkarır insan diye sorulsa, lunaparklarda diyebilirim.Roller coasterda yaşadığın heyecan, attığın çığlık, birbirine yaşanılan deneyimin anlatılışı, anlatırken aynı heyecanın tekrar yaşanması…

Gerçek duyguların açığa çıkması ile içimizdeki çocuğa delice sarılışımız ve dünyadan anlık soyutlaşınımız. Çünkü çoğu zaman unuttuğumuz bir şey içimizdeki çocuk. Onu alıp kalbimizin ve aklımızın en ücra köşesine koyup kilitliyoruz bazen. Ve yaşamın içine fazlasıyla dalıp unutuyoruz. Sonra bir seyahate çıkıyorsun ve bir tema park vesilesi ile unuttuğunu sandığın çocuk birden beliriveriyor ve senden çok daha fazla gülüyor, çok daha fazla eğleniyor. 

1975 yılında kurulan bu tema park Almanya’nın en büyük, Avrupa’nın 2. ,Dünya’nın en iyi 10 eğlence parkı arasında yer almaktadır. Almanya’nın Fransa ve İsviçre sınırına yakın Rust kasabasında bulunmaktadır. 

1 tam gün mutlaka buraya vakit ayırmak gerekir. Zaten zaman sanki burada su gibi akıp geçiyor. 7’den 70’e her yaştan insanın gelip rahatça eğlenebileceği bir yer. Park içinde 100’ün üstünde oyun, çok sayıda roller coaster, su kayakları, masal diyarları… bulunmaktadır. Yani adrenalin her an had safhada 🙂 Toplamda 20 bölüm ve 15 Ayrı ülke konseptinden oluşmaktadır. Burayı enteresan ve keyifli kılan aslında bu durum. Yeme içme kültürüne kadar ülkelerin nerdeyse tüm özellikleri yansıtılmış. Disneyland’ dan sonra ama bence ilk sırayı alması gereken bir tema park. İnanılmaz kalabalık. 

2018 giriş fiyatı 42,50 euro. Hemen tık tık. 09.00 açılış. 20.00 kapanış.

Tema parka konu olan ülkeler:

 1. Almanya
 2. İtalya
 3. Fransa
 4. İrlanda
 5. İsviçre
 6. İngiltere
 7. Yunanistan
 8. Rusya
 9. Lüksemburg
 10. Hollanda
 11. Avusturya
 12. İspanya
 13. Portekiz
 14. İskandinavya
 15. İzlanda

İster Yunan yemeği ye adventureland alanında keyf yaşa, ister roller coaster sonrası İrlanda alanında bira iç. Video çek. Çığlık at, coş, eğlen, keyfini çıkar.Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s