A dan Z ye · Filmler/Diziler

Film Raporu :D – Şubat/Mart

Ekran Alıntısı

Film izlemekten keyif alanlar 🙋🏻‍♀️

Sinemada ya da evde, rahat kıyafetlerin, patlamış mısırın, yanına kahven ve bir kaç saatliğine başka bir dünyaya yaptığın yolculuk.

Bazen kendini süper kahraman gibi hissedersin, bazen yıkılmış, bazen güçlü, bazen zayıf… Film hangi duyguyu uyandirdiysa sende o ruh hali ile gezersin ilk 1 saat. Sanki herkesten soyutlamışsın ve kimse seni anlamıyor. Normal seviyeye ulaşmak için zamana ihtiyacın vardır. Aynı duyguları senden başkaları da hissetti mi merakı içine de girersin bazen.

Peki Mart ayında hangi filmleri izlemiş olabiliriz? Belki izlemene vesile oluruz.

1. Mad Max-Fury Road

Imdb: 8.1

Tür: Fantastik/Bilim Kurgu

Aksiyon daha ilk saniyeden başlıyor ve son dakikaya kadar devam ediyor. Yer yer kahkahalara boğuyor, yer yer aksiyona 🙂 Enteresan bir film, kafa dagitmalik tam. Dünya’nın yok olduktan sonra zalim bir yönetici tarafından yönetilmesi, insanların kolelestirilmesi ve bu durumdan kurtulmaya çalışma çabaları.

2. Isn’t It Romantic

Imdb: 6

Tür: Romantik Komedi

Netflix filmlerinden. Romantiklikten, romantik komedi tarzı aşklardan ve filmlerden nefret eden birinin, bir kapkaç sırasında kafasına aldığı darbeyle, gözünü romantik komedi filmlerinden birinin içinde bulur. Ve sonra belki aşkı bulur.

3. Captain Marvel

Imdb: 7.2

Tür: Fantastik/Bilim Kurgu

Süper kahraman filmlerinden biri. Ama kahramanımız bu sefer erkek değil, kadın. Görsel şölen diyebiliriz, aksiyon, heyecan bol. Fantastik tarz sevenlerin seveceği türde bir film.

4. Türk İşi Dondurma

Imdb: 6.6

Tür: Dram

Çanakkale savaşı sırasında Avustralyada yasayan iki Türk ve ailesinin, Türkiye’ye dönmek için verdiği mücadeleyi anlatan, duygusal, iç yakan ama çok ağır ilerleyen bir film.

5. Deli ve Dahi

Imdb: 7.6

Tür: Dram

Oxford Ingilizce Sözlüğünün yazılış aşamasında yaşananları anlatan, gerçek olaylardan esinlenerek çekilmiş bir film. Konuşu değişik, bence ilgi çekici ve de.

6. Polar:

Imdb: 6,3

Tür: Aksiyon – Netflix filmi

Dünyanın en iyi suikastçılarından olan Duncan, tazminatını almak için emeklilik zamanını bekler. Ancak işverenin Duncan ile ilgili başka düşünceleri mevcuttur. Hayatı için savaşmak zorundadır. Özellikle filmin sonlarına doğru adamın içinden adeta bir Cüneyt Arkın çıkıyor. Aksiyonu bol, izlenebilir filmlerden.

7. Örümcek Ağındaki Kadın:

Imdb: 6,1

Tür: Aksiyon

Stokholm’de yaşayan ve geçinmek için bilgisayar korsanlığı yapan Lisbeth Salander, Ulusal Güvenlik Ajansı için geliştirilen ve dünyanın nükleer kodlarına erişebilen bir programı çalması gerekmektedir. Ancak işler bu aşamadan sonra iyice karışır ve aile meselesi haline dönüşür. Merak uyandıran, Pazar gününe hareket katabilecek bir film.

8. Organize İşler- Sazan Sarmalı

Imdb: 6,6

Tür: Komedi

Suç dünyasında yer alan bir adam ve çetesi ve kızının maceraları. Evlenmeden önce dolandırıcılık kurbanı olan damat adayının parayı kurtarmak için yaşadıkları denebilir kısaca. Kahkahalarla gülünecek keyifli bir film. Çok eğlenceli, çok kafa dağıtıcı bir film.

9. Journal 64

IMDB: 7,6

Bir grup inşaat işçisi eski bir apartmanda korkunç bir keşifte bulunurlar. Dairelerin birinde bir duvarın ardında bir yemek masasının etrafında dört sandalye ve üçünde oturan mumyalanmış üç ceset ve boş bir sandalye bulunur. Mumyaların kime ait olduğu ve dördüncü sandalyenin kime ayrıldığını çözmeye çalışan polisler, ipuçlarını toplayarak sonuca varırlar. Kendini izlettiren ve merak uyandıran bir film. Ama çok iyi denemez. 7,6′ lık bir puanı hakediyor mu, bu tam bir soru işareti.

10. Alita

Imdb: 7,6

Tür: Fantastik/Bilim Kurgu

Alita geçmişini hatırlayamadığı ve bilmediği bir gelecekte uyanır. Kendisini kurtaran doktor onu yanına alır. Alita bir cyborgtur. Yeni arkadaşlar edinir ve aşık olur. Dünyanın kurtarılması için elinden geleni yapacaktır. Bol aksiyon beklentiniz varsa olmasın, izlenebilir ancak beklentinin kesinlikle altında. 7,6’lık puan fazla fazla verilmiş denebilir. Seriye bağlanacak bir film.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s