A dan Z ye

Babalar Ölmemeli :(

Babalar ölmez…

Ölmemeli…

Çünkü…

Tam güleceksin, yarım kalıyor. Çocuk kalmak istiyor bir yanın, ama büyüyorsun. En mutlu anında bir an gözler seni arıyor baba, o bir an boynun bükülüyor, sonra hüzünlü bir mutluluk yaşıyorsun. Hüzünlü mutluluk diye bir kavram var artık hayatımızda.

Sonra hayatına çok değerli biri giriyor, bir ömrü birlikte geçirmeye karar veriyorsun, ikinci bir baban oluyor. Ama sonra ölesiye nefret ettiğin o dört harf tekrar müdahale ediyor.

Hani hep boğazın düğüm düğüm… Güçlü olmak zorundasın ama güçlü olmak istemiyorsun. Sadece yanında ailen olsun, hep seninle olsun, hep yanında olsun istiyorsun. Çocukluğunda ki gibi. Babanla yaptığın herşey ile gururlanırken, annenin dizinin dibinde olmak ve kardeşlerinle kavga etmek, şakalaşmak ama gün sonunda şekerini paylaşmak gibi.

Babalarım…

Kalbimiz kırık, acımız dayanılır gibi değil, sanki eski bir fotoğrafınıza uzunca bakınca, oradan çıkıp yanımıza geliverecekmişsiniz gibi. Anılarımız yarım, biz yarım, heveslerimiz yarım, düşüncelerimiz yarım. Uzunca sessizliklerde duygularımız bir, kelimelerimiz korkak.

Kabına sığamamak var ya, o en fenası. Gözlerinin sürekli uzaklara dalması, aynı anıyı defalarca aklından geçirmek, en sevdiğin yemeğe saatlerce bakmak, kıyafetlerini koklamak… Tüm hayatım gözlerimin önünden film şeridi gibi geçti derler ya hani, işte tam böyle zamanlarda ortaya çıkıyor bu durum. Tüm çocukluk, gençlik, yetişkinlik, tüm o sohbetler, dertleşmeler, gülüşmeler, kavgalar… Bilinç altına ittiğin, itmediğin herşey beyninin içinde ortaya dökülüyor ve gözlerine yansıması için zamanını kolluyor.

Güneş yeterince parlak değil, yağmur yeterince yağmıyor bazen.

Hep yanımızda olun, tüm mutluluğumuza şahit olun ve gördüğünüze dair bir işaret gönderin lütfen, lütfen, lütfen…

Sizi çok seven kızınız…

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s