Haftasonu Gezileri · Türkiye

Barbare Bağlarında

İster romantik buluşmaların adresi olsun, ister kalabalık arkadaş grupları ile bol geyikli, dedikodulu, dertleşmeli zamanlar için olsun, ister kafa dinlemek için. Üzüm bağları arasında ne ararsan onu bulursun bence. Bazen hüzün, bazen kahkaha, çokça şarap, çokça anı, çokça huzur. İşte belki bir doğum günü vesilesi için gidersin, belki bir yıl dönümü, belki bir havam değişsin dersin belki.

Pandemi sürecindeyken, nasıl insan içine dönerse, biz de aynen öyle ülkemizin içine döndük. Adeta bir Toskana ruhu… İşte öyle bir yer Tekirdağ. Biz de Barbare Bağları’nda bu heyecanı yaşamak istedik. Bu Barbaros Bağ Evi yani Barbare Bağları nerede peki? Tekirdağ’da Barbaros Kasabası tepelerinde, denize de ufak bir manzarası olan, Yazır Köyü Karaağaçlık Mevkiinde.

Tam hayal kurmalık yer. İşte sevdiğine sevdiğini söylemelik falan, doğum günü kutlamalık, dilek dilemelik. Zaten o şaraplar bir süre sonra tüm duyguları açığa çıkarıyor işte, çok zorlamaya da gerek yok 🙂

Peki burada ne mi yapılır ? Üzüm ve şarap hakkında bolca bilgi sahibi olunur, bolca tadım yapılır, bolca fotoğraf çekilip, gün doğumu ve gün batımının o inanılmaz büyüsünün keyfi çıkarılır. Biraz romantikleşilir, ufka bakıp uzun uzun düşünülür, o her şeye taktığımız ve yorduğumuz kafa biraz dinlendirilir. Burada her şey mümkün yani.

Rezervasyonsuz gidilmez ama. Geri dönme ihtimalin yüksek olur. Her şey dahil bir sistemdir. Kahve ve şarap harmanlanarak midende dönüp durur. En iyi şarapları kırmızı şarapları, beyaz da fena değil. Naturel adlı şarapları favorim oldu. Elegance sevenlerde çoğunlukta. Ne diyeyim gidin görün yiyin için. 🙂

Peki her şey dahil sistemde akış nasıl mı? 🙂 İşte böyle:

Cumartesi öğlen bağa varış.

Eşyaları odaya atıp acıkan karnımızı öğle yemeğinde doyuruş ve yanına şarap içiş

Üstüne utanmadan bir de kahve içiş

Şaraplar hakkında bilgi almak için mahzene iniş ve sonrasında çıkıp şarap tadımlarına başlayış

Oradan bahçeye çıkıp peynir, şarap, manzara üçgeninde kayboluş

Odaya çıkıp kostüm değiştirip akşam yemeğine iniş

Yine şaraba düşüş

Sohbetti kahveydi derken uyuyuş

Uyanıp gün doğumu izleyiş

Kahvaltı için hazırlanış (kahvaltıda beklenti lütfen düşük olsun)

Kahve içiş

Şarap alış

Kapanış 😀

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s