A dan Z ye

Annem

Nereden başlasam yazmaya bilemiyorum. İçimde koca bir çukur var sanki. Dokunsalar ağlayacağım. Hoş, dokunmasalar da ağlayacağım.

Ev çok kalabalık, ama çok sessiz bir yandan. Hem de aşırı sessiz. Anne sesi olmadan gittiğin her yer koca bir sessizlik içinde. Annemin pamuk prensesi olmak… Hayattaki en değerli şeymiş.

Sesi kulaklarımda hala. Ama sesini unuturum korkusu var artık. Annemin kokusunu arıyor burnum. Annemin yüzünü arıyor gözlerim.

Hayattaki en değerli iki kelime… Anne ve Baba…

Sadece kalbimde kazılı iki kelime.

Yatsam, kalksam ve gözümü açtığımda, beni ilk kucaklarına aldıkları güne geri dönebilsem… Onların yanımda dört dönmesi… Olmaz mı acaba?

Ne de çok ihtiyacım var yanımda olmalarına halbuki.

Annemsiz ilk anneler günü. Halbuki daha iki gün önce mısır patlatma makinesi bozuldu diye üzüldüğünü öğrenip sipariş vermiştik. Geldi hediyesi evet. Ama …

Sonra ilk doğum günü. Buruk, acı, hüzünlü…

Sonra ilk bayram…

Hayat devam ediyor ama özlem Kat kat büyüyor.

Kızgın değilim, kırgın değilim, küskün değilim. Ama öyle bir acı ki yaşadığım kelimelerle ifade etmem çok zor. Kalbime bir iğne saplanıyor sanki. Her an seslenecek diye beklemek sürekli ve de… Uzun uzun beklemek… Ama sesi duyamamak… Ve bir daha hiç duyamayacağını bilmek… Ama bu bekleme ve bilme döngüsünün hiç bitmeyeceği gerçeği.

Bir boşluk gibi her şey.

Anneye şımarmak denen o güzel şeyin sona eriyor olması, annenin prensesi olmak kelimesinin uzaklaşması, sizin sesinizle iyileşiyorum cümlesinin verdiği mutluluğun devam etmeyecek olması, ben işten çıkıp evime girene kadar, ve gerekirse sabahlara kadar konuşabilme potansiyelinin sonlanması, her şeyini düşünüp göndermeye çalışması, her pazartesi iyi haftalar diye arayıp haftaya başlamak, seni seviyorum mesajları atıp, canımın canlarısınız yanıtı alabilmek, kafamı kucağına koyup saçlarımı okşaması…

Bilmiyorum ki, daha yazacak çok şey var ama aynı zamanda sadece ANNEM yazsam yetecek gibi.

Annem, anneler günün kutlu olsun. Işıklar içinde, nurlar içinde ol 🙏 Seni çok seviyorum, her zaman çok sevdim, her zaman çok seveceğim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s