A dan Z ye

Bir Kap Mama, Bir Kap Su ve Birazcık Sevgi

Hayat ilerledikçe, acı olaylar yaşandıkça ve belki büyüdükçe, çoğu kişi, etrafına duvar örmeye başlar. Bazıları ise gittikçe daha da duygusallaşır. Bu duygusallaşma ile insan kendinde farklı farkındalıklar oluşturur. Benim için de bu farkındalık sokak hayvanlarına dair… Ger dönemin farklı bir farkındalığı var bende.

Etrafta bıdık bıdık gezinen, biraz sevgi, yemek ve su için gözlerinizin içine bakan, pofuduk tüm hayvanlar için…

Her şey kapına bir kap mama, bir kap su koymak ile başlıyor bence. Sonra gözlerinde sana inanmayan ve minnet duyan bakışlarla karşılaşıyorsun. Bazen kahkaha attıran, bazen hüzünlendiren anlara tanıklık etmek…

Ama her şey evde ailemden olan muhabbet kuşlarımla başladı belki de… Bir de sanırım takipçisi olduğum ve yaptıkları ve paylaştıkları ile beni etkileyen bazı hesap ve dernekler var ki, farkındalığımı arttırıyorlar.

Bağışlarla Hayat Kurtaracak Dernekler listemin bir kaçı. Hadi siz de güvendiğiniz dernekleri iletin, bağış yapın, 20 TL ile mi demeyin, bazen bir kahve parası, bazen bir jelibon parası, bazen daha fazlası. Neticede damlaya damlaya göl olur.

Biz Kimiz

ENCANDER 2015 yılında Zühal Kadıoğlu tarafından bireysel çaba ve imkanlar ile kuruldu. Bakıma muhtaç, engelli ve hasta hayvanların ev ortamında tedavileri ve bakımlarının yapılması amacıyla kurulan yaşam merkezi, bu alanda Türkiye’de ilk ve tektir.

Bireysel anlamda başladığımız bu mücadeleye bizimle aynı fikirde olan, aynı amaç için savaşan ve hem patili canlara hem de onları sevenlere daha iyi ortamlar sunma hedefinde olan arkadaşlarımızla birleşerek devam etme kararı verdik. Dernekleşme sürecimizin ardından bizlere katılan üyelerimizle daha güçlüyüz! Daha verimli çalışıyor, daha büyük ve önemli işlere imza atabiliyoruz. Çok kısa sürede onlarca üyeye ulaşmamızı sağlayan sizlere bize olan güveninizden ötürü teşekkür ederiz.

Derneğimiz, 2019 yılında kurulmuştur. Dernek kurucu başkanımız Buket Özgünlü, 2017 yılından beri sokaklarda sürdürdüğü sokak hayvanları mücadelesini dernekleştirerek, daha çok cana yetebilmek için faaliyete geçirmiştir.

Görevleri tamamladıkça pati puanı kazanan kullanıcılar kazandıkları pati puanı karşılığındaki mamayı diledikleri besleme noktasına yada istedikleri barınma ve sağlık kampanyalarına aktarabileceklerdir.

Mutlu Patiler’in yapacakları beslemeleri artık eski usul mamaların ziyan olduğu yerlere döküldüğü sistemde değil Mutlu Patiler Derneği tarafından patenti alınmış savunma sanayisine proje üreten bir teknolojik alt yapı ile mutlu patiler uygulamasını birleştiren Mutlu Patiler derneği enerjisini kendi üreten içerisinde pati doslarımızın beslenebileceği PBN (pati besleme noktaları) aracılığı ile yapacak hangi PBN de ne kadar mama kaldığını MUTLU PATİ uygulaması üzerinden görecek dilediğimiz PBN e kazandığımız pati puanları aracılığı ile elde ettiğimiz mamaları bağışlayabileceksiniz. 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s