A dan Z ye

2022-2023

Eskiden çok sayıda yeni yıl dileklerim olurdu ve bir sonraki yıl bakardım ki, ya bir kısmını uygulamışım, ya da hiçbirini uygulamamışım, başka şeylere yönelmişim. Ama hiç yılmadan dilek dilemişim. Bir sonraki yıl dilekleri yazarken, mevcut yılın bir anatomik yapısını incelemişim hep. 2021 ‘i de inceleyecek olsam, çok içimin yandığı bir seneydi diyebilirim.

Annem, babam, ikinci babam, canım kuşlarım… Meleklerimi aşırı özlediğim, her nefesimde aklımda, kalbimde, canımda hissettiğim, ama seslerine çok aşırı ihtiyaç duyduğum zamanlar. Sanki bir ses etseler, tüm sıkıntılar kendiliğinden yok olup gidecekler. Bazen sadece rüyamda görmek icin dua ettiğim günlerim var. Bazen bir işaret beklediğim…Nasıl olsa yarın yaparım dememek gerektiğini öğretiyor hayat. Çünkü belki o yarınlar hiç gelmeyecek senin ya da sevdiklerin için. O yüzden sevdiğimizi hep söylememiz, sevdiğimizi hissettirmemiz çok özel, kalp kırmamamız ve de. Çünkü hayat sevince güzel değil mi? Sevince daha yaşanılır, daha katlanilabilir değil mi?

2021’de Dünya desen, Dünya’ya da hiç bir şeyi sığdıramadık ki…Ne muhteşem yaratılışlı dilsiz masum canlılara yuva olabildi, ne o güzelim, yeşilin milyon tonu bitkilere, ağaçlara, ne bizlere yaradı bu Dünya. Vahsilik, canilik, bencillik, kötülük, asilik, ekonomik buhran, her şeye ve herkese üstten bakma, ego savaşları vs dört bir yanda kol geziyor.

Geçen sene demişim ki, bu sene çok zor bir seneydi. Galiba yine aynı şeyi söyleyeceğim.Bu sene çok daha zor bir seneydi. Bol özlemli, ağlamalı, duygusal … İyiyim ama değilim aynı zamanda. 2023 daha da zor olmaz değil mi? En zorunu atlatmış mıyızdır? Sınavı başarıyla verebilmiş miyizdir acaba?

Neşeli bir yazı yazmak isterdim. Belki yazarım da.. Ne de olsa İkizler burcuyum. 🙂

2022 Hedeflerim nelerdi diye bir bakayım dedim, bir de yanlarına gerçekleşme yüzdeleri ekledim. Ve 2023 yılına 0 hedefle girmeye karar verdim. Böylelikle gerçekleştirmezsem üzülmeyeceğim, kendim için bir şey yaparsam da hoşuma gidecek.

KİTAP OKUMAK. (12 ADET-HER AY 1 KİTAP) Gerçekleşme Oranı: %25
GÖRMEDİĞİM EN AZ 2 LOKASYON HEDEFİMDE ISRARCIYIM. Gerçekleşme Oranı: %50
SERTİFİKALI 1 EĞİTİM TAMAMLAYABİLMEK. Gerçekleşme Oranı: %0
HAFTADA EN AZ 3 KERE 30 DK.-1 SAAT ARASI YÜRÜYÜŞ Gerçekleşme Oranı: 50
YAZMAK KONUSUNDA SÜREKLİLİK KAZANMAK. Gerçekleşme Oranı: % 5
HER AY EN AZ 1 YENİ TARİF ÖĞRENMEK. Gerçekleşme Oranı: % 0
AKLIMDA OLAN BAZI TEKNOLOJİK ALETLERDEN ALABİLMEK. Gerçekleşme Oranı: % 0

Herkese Keyifli Mutlu bir sene diliyorum.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s